Warsztaty & Edukacja

Warsztaty & Edukacja

W dniach 09.03.-10.03.2020 r., na zaproszenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, uczestniczyliśmy w warsztatach z cyklu Warsztaty & Edukacja, ktore odbyły się w miejscowości Laski.

W pierwszym dniu przy pomocy strippera RIDE-ON JUNIOR i STRATO-MOBIL IV zerwaliśmy parkiet.
Kolejnym etapem prac było przygotowanie podkładu. W związku z tym, że parkiet przyklejony był na subit, zachowując szczególne środki ostrożności, przy pomocy szlifierki do podłóg COLIBRI oraz maszyny szlifującej BS 330 zerwaliśmy niebezpieczną substancję. Aby ograniczyć pylenie zastosowaliśmy odkurzacz przemysłowy JANVAC 1600 H Power oraz odkurzacz przemysłowy JANVAC 4000 S. Po wykonaniu tych prac sprawdziliśmy wilgotność podkładu higrometrem Compact B2 -BL-.

W międzyczasie odbyło się także szkolenie teoretyczne związane z przygotowaniem podkładu. Omówione zostały tematy sprawdzenia wilgotności, równości i twardości.

Drugiego dnia Warsztatów omówiono zagadnienia związane z gruntowaniem i wylaniem mas samorozlewnych. Tutaj zaprezentowaliśmy stacje mieszalnicze i mieszadła Colomix.

W czasie warsztatów odwiedziło nas około 80 osób, co przełożyło się na szereg ciekawych dyskusji i opinii na temat oferowanych przez nas produktów.


Warsztaty & Edukacja Warsztaty & Edukacja Warsztaty & Edukacja Warsztaty & Edukacja