Szkolenie w Akademii Tarkett

Szkolenie w Akademii Tarkett

W dniach 22-23.10.2019 r., w Orzechowie, firmy Tarkett, Janser Polska i Mapei zorganizowały szkolenie z zakresu przygotowania podłoża i instalacji wykładzin. W spotkaniu uczestniczyło 15 przedstawicieli firm wykonawczych.

Tradycyjnie pierwszy dzień poświęciliśmy na omówienie zasad prawidłowego przygotowania podkładów, pomiary warunków klimatycznych pomieszczeń, wilgotności i równości podłoża.

Wykorzystaliśmy mierniki Gann, urządzenie NIV'O, szlifierkę Columbus z systemem odsysania MULTI-VAC i odkurzaczem JANVAC 1600 Power.

Firma Mapei zaprezentowała praktyczny pokaz naprawy podkładu i wylewania mas. Omówione zostały różnego rodzaju kleje do wykładzin i LVT.

Kolejnym etapem szkolenia był pokaz montażu wykładzin, frezowanie, spawanie na gorąco i zimno.

Drugiego dnia uczestnicy szkolenia przystąpili do zajęć praktycznych. Każdy miał możliwość samemu docinać, frezować i spawać wykładziny. Zaprezentowany został sposób spawania metodą na zimno typu A, C i T.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.


Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett Szkolenie w Akademii Tarkett